Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat för Ungdom Pojkar

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut     
 

  Namn   Klubb   Resultat
1. Max Andersson   Team Clan BK   1819
2. Jesper Svensson   Vimmerby BK   1781
3. Pontus Andersson   Team Clan BK   1752
4. Simon Bjernhagen   BK Viskan   1659
5. Filip Wilhelmsson   BK Force   1657
6. Hugo Lindgren   BK Stallis   1634
7. Jonatan Eriksson   BK Plus   1625
8. Joakim West   Ludvika BK   1597
9. Alfred Berggren   Kvänums BK   1586
10. Anton Ahlgren   Tingsryd KK   1583
11. Måns Håkansson   BK Albatross   1576
12. Robert Lindberg   BK Glam   1560
13. Jonathan Hubbe   IK Ymer   1555
14. Viktor Danielsson   IKW/Köping BK   1549
15. Samuel Mäkinen   BK Bågen   1530
16. Filip Poikela   BK Stallis   1522
17. Tim Roth   BK Femtionian   1514
18. Pontus Persic   Bodekull BK   1514
19. Benjamin Jonsson   BK Wik   1514
20. Jonathan Lindström   Forsheda BK   1506
21. Calle Johansson   BK Skinnsberg   1484
22. Johan Malmgren   Kvänums BK   1469
23. Emanuel Jonsson   Kvänums BK   1455
24. Jonas Ingmansson   IK Ymer   1440
25. Johannes Svensson   Falkenhov BK   1430
26. Johannes Gül   Hjo Bowlingklubb   1427
27. Fredrik Svensson   BK Nobel   1411
28. Erik Florå   BK Cahoot   1407
29. Johan Igelström   BK Nobel   1404
30. Viktor Söderlund   Domsjö IF BK   1384
31. Felix Cederlund   SK Nova   1382
32. Gustav Åkerman   Tollarps BK   1381
33. Emil Brunn Ramstedt   BK Rättvik   1374
34. Markus Carlsson   IK Ymer   1354
35. Johannes Fridlund   Tollarps BK   1350
36. Emil Olsson   BK Bågen   1347
37. Ola Gustavsson   BK June   1331
38. Robin Persson   Bodekull BK   1323
39. Mårten Jonsson   Team Clan BK   1317
40. Robin Hultsten   Zorrow Club   1314
41. Eddie Sohlström   BK Plus   1293
42. Felix Bergand   BK Team Kungsbacka   1276
43. Jonathan Martinsson   Tingsryd KK   1272
44. Niklas Bermlid   Zorrow Club   1255
45. Johan Martinsson   BK Femtionian   1253
46. Emil Jansson   BK Bågen   1242
47. Joachim Niederhaus   Team X-Calibur BK   1223
48. David Sandberg   Karlslunds IF BF   1218
49. David Sjöberg   Team Skövde BC   1206
50. Marcus Hagstedt   MB 66   1187
51. Thomas Engström   MB 66   1166
52. Pontus Olsson   BK Bågen   1163
53. Alexander Flodin   MB 66   1158
54. Adam Hultgren   BK Glam   1152
55. Niclas Johansson   BK Birger   1147
56. Gustav Stangrund   BK 12:an Norrtelje   1147
57. Sebastian Mårtensson   Team Värnamo BC   1144
58. Robin Skans   Team X-Calibur BK   1125
59. Emil Andersson   IK Ymer   1093
60. Fredric Lundgren   Tollarps BK   1067
61. Bill Romlöv   Team X-Calibur BK   1029
62. Isak Malm   Tollarps BK   1008
63. Martin Hultgren   IK Ymer   1005
64. Oliver Bukowski   Tingsryd KK   975
65. Daniel Kempe   Zorrow Club   946
66. Ludvig Ohrvall   Team X-Calibur BK   914
67. Leo Olsson   Karlstad BK   899
68. Johan Karlsson   Zorrow Club   860
69. Eric Arveteg   BK 12:an Norrtelje   324
70. Sebastian Graveleij   Sundbybergs IK   0