Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Fredagen den 30 December 13.30

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut     

 
 
JUNIOR POJKAR
  Namn   Klubb   1
2
3
4
5
6
7
8
  Totalt
1. Magnus Johnson Jr   Sundbybergs IK   200 241 277 228 225 191 267 214   1843
2. Filip Wilhelmsson   BK Force   256 197 217 191 255 191 214 255   1776
3. Tommy Lundh   Team Baltzar BC   209 190 169 211 209 214 235 241   1678
4. Patrik Hillborg   Hammarby IF BF   196 181 266 190 228 183 166 213   1623
5. Pontus Martinsson   Team Clan BK   245 200 201 202 169 172 185 235   1609
6. Marcus Tidbeck   BwK Ankaret   204 209 193 224 187 180 174 234   1605
7. Johan Wallenbert   Sundbybergs IK   255 190 215 240 159 148 190 179   1576
8. Alexander Thörne Gruvell   BK Smeden   136 151 238 189 212 180 194 214   1514
9. Andreas Ekhamre   Sundbybergs IK   189 169 203 211 202 211 177 146   1508
10. Mattias Pettersson   BK Force   185 169 222 157 194 153 215 157   1452
11. Anton Ahlberg   Tingsryd KK   176 163 205 157 159 142 223 187   1412
12. Dan Pousar   BK Smeden   168 157 132 158 164 194 183 189   1345
13. Thobias Karlsson   Västra Frölunda BK   117 191 214 179 185 182 134 135   1337
 
 
JUNIOR FLICKOR
  Namn   Klubb   1
2
3
4
5
6
7
8
  Totalt
1. Elin Abrahamsson   BK Biet-Finesse 95   184 166 188 174 213 157 183 214   1479
2. Liz Larsson   B-K Eva   159 186 166 186 200 187 155 185   1424
3. Nathalie Asklund   Hellas BK   163 211 152 167 158 196 148 183   1378
4. Malin Brodin   Hellas BK   160 189 199 184 165 170 157 153   1377
5. Kim Grape   BK Biet-Finesse 95   180 144 182 164 164 155 194 157   1340
6. Jessica Svensson   BK Biet-Finesse 95   134 128 182 155 147 159 231 145   1281
 
 
UNGDOM POJKAR
  Namn   Klubb   1
2
3
4
5
6
7
8
  Totalt
1. Anton Ahlgren   Tingsryd KK   189 187 201 157 211 192 188 258   1583
2. Jonathan Martinsson   Tingsryd KK   176 179 200 143 141 138 153 142   1272
3. Oliver Bukowski   Tingsryd KK   149 141 79 103 124 135 117 127   975
 
 
UNGDOM FLICKOR
  Namn   Klubb   1
2
3
4
5
6
7
8
  Totalt
1. Linnea Rundgren   BK Biet-Finesse 95   194 179 157 224 168 195 192 183   1492
2. Mathilda Tidbeck   BwK Ankaret   129 127 152 135 149 161 143 110   1106